NASIL BEEX COIN (BEEX) ALIRIM?


•BTCFinans.com ‘a üye girişi yaptıktan sonra, sol üstteki Market menüsüne tıklayın.

Alım emirlerinizi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1. Limit Emir Vererek Beex Coin (BEEX) Alma;

Açılan sayfada Alış İşlemleri panelinden, Sipariş Türünü Limit olarak seçtiğinizden emin olunuz.

Limit menüsünden işlem yapabilmeniz için Beex Coin almak istediğiniz fiyatı belirterek alım emri girmelisiniz. Bekleyen Satış Emirleri tahtasında ise sizin almak istediğiniz fiyat ve toplam adeti kadar satış emri veren farklı bir kullanıcının olması durumunda, belirtmiş olduğunuz fiyattan Beex Coin (BEEX) alış işleminiz gerçekleşecektir.

Fiyat kısmına, almak istediğiniz Beex Coin fiyat değerini yazmanız gerekir. Güncel fiyattan almak isterseniz ise Fiyat kısmının yanında bulunan Artı butonuna basmanız durumunda şuanki güncel BEEX değerinden emir girmiş olursunuz.

Miktar kısmına, almak istediğiniz toplam BEEX miktarını yazabilirsiniz.

Türk Lirası bölümünde, girmiş olduğunuz Fiyat ve Miktar adetin toplam Türk Lirası değeri yer almaktadır. Toplam kısmının yanında bulunan Artı butonuna basmanız durumunda bakiyenizdeki tüm Türk Lirası değerinde alış işlemi gerçekleştirmek için emir vermiş olursunuz.

Alttaki yüzdelik butonlarla ise bakiyenizdeki tutarın yüzdelik hali kadar emir vermiş olursunuz. (Örneğin: toplam bakiyeniz 100 Türk Lirası ise; %25 butonuna tıkladığınızda 25 TL‘lik emir vermiş olursunuz.)

Yukarıda anlatılan şekilde işlemleri gerçekleştirdiğinizde, aşağıdaki resimdeki ekranla karşılaşırsınız. Açılan bu pencerede yapacağınız işlemin detaylarını kontrol edebilirsiniz. Onayla butonuna tıkladığınız takdirde Alış Emriniz tahtaya eklenecek veya sizin verdiğiniz emirin karşılığında satış emri varsa hemen gerçekleşecektir.

Onayla butonuna bastıktan sonra aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi Bekleyen Alış İşlemleri tahtasına emriniz eklenmiş olur. Emir verdiğiniz kademeleri yeşil renkli olarak görebilirsiniz. Aynı kademede farklı bir kullanıcı tarafından verilmiş emir olması durumunda yine yeşil renk görünür fakat miktar sizin ve diğer kullanıcıların toplam emiri kadardır. Aynı kademede birden fazla kullanıcının emir vermesi durumunda ilk verilen emirden başlayarak alım işlemi gerçekleşir.

Bekleyen Satış Emirleri tahtasında ise sizin almak istediğiniz fiyat ve toplam adeti kadar satış emri veren farklı bir kullanıcının olması durumunda belirtmiş olduğunuz fiyattan Beex Coin (BEEX) alış işleminiz gerçekleşecektir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken işlem gerçekleştiğinde üyelik durumunuza ve emir veriş şeklinize göre bir işlem komisyonu kesilecektir. Üyelik çeşitlerine göre komisyon oranlarımıza ücretlendirme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Komisyon oranları Maker ve Taker olarak iki farklı şekilde ücretlendirilmektedir.

• Piyasa Yapıcı (Maker); Alış veya satış emri verdiğinizde, emriniz sistem tarafından var olan emirlerle karşılaştırılır. Vermiş olduğunuz emir var olan herhangi bir emir ile eşleşmiyorsa, işleminiz bekleyen emirler listesine eklenir. Bekleyen Satış Emirleri tahtasında ise sizin almak istediğiniz fiyat ve toplam adeti kadar satış emir verilene kadar işleminiz beklemede kalır. Bu durumda tahtaya yeni bir emir eklediğiniz için Piyasa Yapıcı (Maker) olursunuz.

• Piyasa Alıcı (Taker); Alış veya satış emri verdiğinizde emriniz sistem tarafından var olan emirlerle karşılaştırılır. Vermiş olduğunuz emir eğer başka bir emirle eşleşiyorsa, işleminiz hemen gerçekleşir ve var olan bir emiri aldığınız için Piyasa Alıcı (Taker) olursunuz.

Girmiş olduğunuz emri iptal etmek isterseniz, tahtanın hemen altında bulunan Açık Emirler panelinden veya üstteki Açık Emirler menüsünden resimde olduğu gibi görüntüleyebilir ve İptal butonuna tıklayarak mevcuttaki emri iptal edebilirsiniz.

2. BTCFinans.com ‘da Hemen Beex Coin (BEEX) Al;

Alış İşlemleri panelinden, Sipariş Türünü Hemen Al olarak seçtiğinizden emin olunuz.

Hemen Al menüsünden, sadece almak istediğiniz Türk Lirası değeri kadar emir girebilirsiniz. Girdiğiniz miktar kadar Beex Coin almak için sistem en düşükten yukarı doğru işlem gerçekleştirir. Örneğin 5000 TL ‘lik bir emir verdiğinizde en düşük kademeden itibaren 5000 TL tamamlanana kadar işlem yapar ve üst emirlere otomatik geçer. Limit emir ile alırken sizin belirlediğiniz miktardan almak zorunludur. Hemen Al durumunda ise almak istediğiniz miktarı tamamlayana kadar işlem devam eder.

Hemen Al Emrinde, bakiyenizin hepsi ile Beex Coin (BEEX) almak isterseniz yanda bulunan artı (+) işaretine tıklayabilirsiniz. Toplam kısmının altında yer alan yüzdelik (%) butonlarla ise bakiyenizdeki tutarın yüzdelik halini almış olursunuz. (Örneğin: toplam bakiyeniz 100 Türk Lirası ise; %25 butonuna tıkladığınızda 25 TL‘lik emir vermiş olursunuz.) Al butonuna tıkladığınız takdirde, Satış Emirleri tahtasındaki güncel olan en üst fiyattan almaya başlarsınız.

Açılan yeni pencerede yapacağınız işlemin detaylarını kontrol edebilirsiniz. Onayla butonuna tıkladığınız takdirde BTCFinans.com ‘da mümkün olan en iyi fiyattan Beex Coin (BEEX) almış olursunuz.

BTCFinans.com 'da Alım-Satım emirlerinizin durumunu görmek için sürekli sitede olmanıza gerek yok. Emriniz gerçekleştiğinde SMS ile sizi bilgilendiriyoruz. Bunun için sağ üstte adınızın ve soyadınızın yanındaki ok işaretine gelerek, açılan listeden en üstteki Hesap Bilgilerim menüsüne tıklayın.

Açılan sayfanın alt kısmında bulunan Bilgilendirme panelinden, Alım-Satım Emir İşlemi SMS Bilgilendirme seçeneğini aktif edebilirsiniz. SMS almak istemiyorsanız ise pasif edebilirsiniz.